20.04.2011 21:07

2011-02 Polévka mléčná zeleninová, Brambory zapečené se zeleninou, Buchty české, Náplň tvarohová lehká

Polévka mléčná zeleninová
Potřebujeme:
● 150g kořenové zeleniny
● 100g květáku
● 1 menší cibuli
● 100g kapusty
● Sůl
● Mletý pepř
● 1,5 dcl mléka
● 1 lžíci hladké mouky
● Olej
● Petrželovou nať
Postup:
Očištěnou kořenovou zeleninu nakrájíme na kostičky, květák rozebereme na růžičky a cibuli nakrájíme na kolečka. Nakrájenou zeleninu vložíme do hrnce, zalijeme vodou, osolíme, opepříme a vaříme do poloměkka. Přidáme omytou nakrájenou kapustu a uvaříme do měkka. Na oleji osmahneme mouku, zalijeme mlékem, promícháme a vlijeme do polévky. Povaříme. Na konci vše dochutíme vedetou.

Brambory zapečené se zeleninou
Potřebujeme:
● 400g brambor
● 1 žlutou papriku
● 1 červenou papriku
● 4 rajčata
● 1 větší cibuli
● 100g strouhaného sýra
● Sůl
● Pepř
● 50g čerstvých hub
● 2 stroužky česneku
● Špetku sušené majoránky
● Olej na vymazání alobalu
Postup:
Brambory oloupeme, omyjeme a rozkrájíme na menší kostky. Obě papriky očistíme a odstraníme semínka. Rajčata spaříme v horké vodě a oloupeme. Papriky i rajčata nakrájíme na stejně velké kousky jako brambory. Cibuli oloupeme a nasekáme najemno. Vše nasypeme do větší mísy.
Houby očistíme a nakrájíme na plátky. Česnek oloupeme a prolisujeme do mísy s pokrájenou zeleninou a bramborami. Podle chuti osolíme, opepříme a okořeníme majoránkou. Nakonec zlehka vmícháme strouhaný sýr a houby.
Čtverce alobalu potřeme olejem a rozdělíme na ně připravenou směs. Pečlivě zabalíme a upečeme na rozpáleném grilu nebo v troubě do měkka. Podáváme jako samostatné jídlo nebo jako přílohu ke grilovanému masu.

Buchty české
Potřebujeme:
● 25g droždí
● 100g moučkového nebo krupicového cukru
● 350g mléka
● 750g hladké mouky
● 2 vejce
● Citrónovou kůru
● Sůl
● 125g másla
● Polovinu Náplně tvarohové lehké
● příp. moučkový cukr na posypání
Postup:
Z ingrediencí na těsto připravíme klasické kynuté těsto, které naplníme polovinou náplně tvarohové lehké. Kynuté těsto si přitom rozdělíme na malé bochánky a plníme je připravenou tvarohovou směsí. Takto naplněné buchty klademe do vymaštěného pekáče vedle sebe. Pečeme ve středně vyhřáté troubě dozlatova. Po vynětí z trouby buchty vyklopíme z pekáče a rozdělíme na jednotlivé buchty, které na závěr pocukrujeme.

Náplň tvarohová lehká
Potřebujeme:
● 500g měkkého tvarohu
● 4 lžíce moučkového cukru
● Vanilku
● Citrónovou kůru z jednoho citrónu (pozor na příp. chemické ošetření)
● 50g rozinek (1 až 2 lžíce)
Postup:
Náplň připravíme tak, že rozšleháme tvaroh a přidáme citrónovou kůru, cukr a rozinky. Pro buchty české použijeme polovinu množství uvedených ingrediencí.

Markéta Burianová

—————

Zpět


Po půl roce dokázáno
Čtěte jeho maily

Zničil Českou republiku

na příkaz shora
pomocí migrantů.

Zločince smích přejde.


Západní civilizaci nezničí ti zlí, ale dobří. Se zlými si dobří vždycky poradili. Ale s dobrými, kteří jsou v omylu a kteří si jen myslí, že konají dobro, ale ve skutečnosti konají zlo, si tato civilizace poradit neumí a tito dobří ji zničí. A nejde jen o nadpřirozené skutečnosti, kde jsou tito dobří v omylu a tak páchají zlo (Hus – husité, Luther – protestanti, Rahner – ekumenici). Předsudečné omyly dobrých se tragicky projevují i v záležitostech pozemských. Kolik je jen negativních předsudků vůči Rusku, kolik jen positivních předsudků o USA a EU! Kolik je jen negativních předsudků o katolickém státě a positivních předsudků o této atheistické civilizaci! Dobří, kteří žijí v předsudečných omylech, jsou nejnebezpečnějšími škůdci západní civilizace. I Desatero, podle svého výkladu, dodržují, a rozvracejí společnost. Dobří jsou bez hříchu a zničí svět.